Blisko 60 lat temu został ustanowiony Międzynarodowy Dzień Teatru, przypadający na 27 – ego marca. W tarnowskim teatrze obchody tegorocznego Dnia Teatru odbędą się w sobotę, 30 marca. Z tej okazji wszystkich chętnych zapraszamy po odbiór zaproszeń na wybrane spektakle Solskiego.

W dniach 28 – 30 marca aktorzy tarnowskiej sceny z gościnnym udziałem Tomasza Schimscheinera zaprezentują najnowszy spektakl – „Trans – Atlantico” na podstawie „Trans – Atlantyku” i „Dziennika 1953 – 1969” Witolda Gombrowicza. Z zaproszeń będzie można skorzystać 28, 29 i 30 marca.

“Kluczową rolę w spektaklu pełnią fragmenty „Dziennika” autora, które ukazują jego spojrzenie na Polskę i patriotyzm z bardzo osobistej perspektywy. Myślę, że Polska dla Gombrowicza była wszystkim. Była domem, językiem, tradycją, doświadczeniem. Gombrowicz jednak inaczej niż większość Polaków rozumiał słowo patriotyzm. Uważał on, że praca nad uświadamianiem Polakom popełnianych przez nich błędów jest głębokim patriotyzmem. Zadanie, które sobie postawił nie miało jednak nic wspólnego z dydaktyzmem. To była zabawa intelektualna, rodzaj żartu, po to, żebyśmy jako naród mieli większy dystans do siebie, żebyśmy stali się „luźniejsi”, „giętsi” wobec siebie.” – mówi Tomasz Gawron, reżyser spektaklu i autor adaptacji – Nasz „Trans-Atlantico” jest ponadczasowy. Niewiele się w nas zmieniło.

Występują: Ewa Sąsiadek, Maciej Babicz, Aleksander Fiałek, Stefan Krzysztofiak, Jerzy Pal, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Schimscheiner (gościnnie), Kamil Urban oraz Tomasz Wiśniewski.

Spektakl dla widzów od 18 roku życia.

Drugim tytułem, na który przeznaczono pulę zaproszeń to „Porachunki z katem” Martina McDonagha w reżyserii Marcina Hycnara czyli trzymająca w napięciu czarna komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i błyskotliwych dialogów. Spektakl zajął II miejsce w głosowaniu publiczności podczas XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2017.

Występują: Ewa Jakubowicz, Ewa Sąsiadek, Maciej Babicz, Aleksander Fiałek, Sławomir Głazek ( gościnnie), Fabian Kocięcki, Filip Kosior (gościnnie), Jerzy Pal, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Piasecki, Mariusz Szaforz, Kamil Urban, Tomasz Wiśniewski.

Spektakl zaplanowano 5 kwietnia o godz. 19:00 oraz 6 i 7 kwietnia, o godz. 18:00

Pula zaproszeń na powyższe spektakle, w podanych terminach jest ograniczona i skierowana do osób indywidualnych. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa zaproszenia. Koszt jednego biletu, to symboliczne 1 zł. Przy zakupie w kasie lub rezerwacji bardzo prosimy o podanie hasła DZIEŃ TEATRU.

Rezerwacje: 14 688 32 87, 784 976 025, 668 323 998

Fot. Paweł Topolski, zdjęcie ze spektaklu “Trans – Atlantico”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here