The Art od Packaging to jeden z największych w świecie konkursów dla projektantów opakowań. W tegorocznej edycji spektakularny sukces osiągnęły studentki Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie. Gabriela Rec, studentka III roku grafiki wygrała kategorię “Debiut” za stworzenie projektu opakowania O’ cake, służącego do pakowania oddzielnych kawałków tortu, które po złożeniu składają się w okrągłą całość. Natomiast Dominika Majcher została finalistką konkursu projektując serię opakowań kawy Tender Coffee.

“Oba projekty powstały od początku do końca w ramach zajęć w naszym Instytucie. To nie tylko pełna koncepcja i kompleksowy projekt ale także wykonanie ostatecznych produktów, które mogłyby od razu trafić do sklepów. Jurorzy muszą dostać gotowe opakowania, a nie koncepcje, które muszą sobie wyobrażać. Również w tym względzie studentki stanęły na wysokości zadania” – wyjaśnia Wojciech Kołek.

Dodajmy, że to nie pierwszy tarnowski sukces podczas The Art od Packaging. Nominację do finału podczas ubiegłorocznej edycji zdobyli także inni studenci Instytutu Sztuki PWSZ: Damian Mleczko, Katarzyna Wodzisz, Ernest Bącler, Regina Przybyło. Ta ostatnia wróciła
z Poznania nagrodą główną w kategorii Debiut.

Realizacja

Prowadzący (prezenter, reporter):
Operator:
Montaż:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here