Seniorzy z gminy Radgoszcz podnoszą kompetencje cyfrowe oraz poprawiają umiejętności korzystania z komputera i Internetu. Mowa o bezpłatnym projekcie „Małopolski e-Senior” w którym udział zadeklarowało ponad 30 osób. Uczą się oni nie tylko podstaw ale i poznają wiele zagadnień, które ułatwić mogą funkcjonowanie w życiu codziennym. Idea jest skierowana do mieszkańców gminy Radgoszcz, którzy ukończyli 65. rok życia.

Nasze wnuczki biegle posługują się komputerami czy smartfonami. Chcemy im dotrzymać kroku – mówią radgoscy seniorzy.

Dzięki zajęciom przełamywane są kolejne bariery. Uczestnicy nabywają wiedzę, jak za pomocą Internetu załatwić sprawy życia codziennego, obsługiwać popularne media społecznościowe. – Nowe technologie ułatwiają kontakt z bliskimi, którzy wyemigrowali z Polski. Seniorzy mogą rozmawiać z rodziną choćby za pomocą Skype’a – podkreśla prowadzący zajęcia. Poruszono też kwestie danych osobowych
i bezpieczeństwa w sieci, zarządzania tożsamością cyfrową na przykładzie konta e-PUAP oraz obsługi bankowości online.

Uczestnicy zajęć pracują w czteroosobowych grupach używając tabletów, które po zakończeniu szkolenia stają się ich własnością. Co ważne, nie ponoszą za to żadnych kosztów.

Projekt “Małopolski e-Senior” jest realizowany na terenie gminy Radgoszcz w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, przez okres od 1 marca 2018 r. do 31 sierpnia 2020 r.

Zdjęcia: UG Radgoszcz

Realizacja

Prowadzący (prezenter, reporter):
Operator:
Montaż:


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here