Bookcrossing zawitał do Dębna.10 kwietnia br. na placu zabaw w Porąbce Uszewskiej została otwarta pierwsza w gminie Plenerowa Biblioteka. Umożliwi ona udział mieszkańcom w ogólnoświatowej akcji znanej pod nazwą bookcrossing. To idea nieodpłatnego przekazywania książek w miejscach celowo to tego utworzonych po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Ruchoma biblioteka cieszy się coraz większą popularnością.

Bookcrossing, to ciekawy sposób na to, aby dzielić się literaturą, budować więź między czytelnikami, to także skuteczny sposób integracji, ale również dobra zabawa, bo nigdy nie wiadomo, jakie książki będą na nas czekać w Plenerowej Bibliotece– mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – Mamy również nadzieję, że miejsca takie, jak to w Porąbce Uszewskiej wpłyną na wzrost czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Inicjatorami powstania Plenerowej Biblioteki w Porąbce Uszewskiej byli: Danuta Łazarz Zastępca dyrektora DCK ds. bibliotek, Elżbieta Rzepa sołtys Porąbki Uszewskiej oraz Rada Sołecka. Na otwarciu obecni byli Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, przedstawiciele Gminnych Bibliotek, a także przedszkolaki z Porąbki Uszewskiej.

Zdjęcia:www.gminadebno.pl


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here