Po sukcesach zawodów biegowych rozgrywanych w gminie Borzęcin już trzykrotnie w ramach „Borzęcińskiej Dychy” organizatorzy zapowiadali bieg z przeszkodami dla wszystkich, którzy chcą poczuć jeszcze więcej adrenaliny i sprawdzić się na bardziej wymagającej trasie. Obietnice stały się faktem – I edycja biegu Borzęciński Tytan Run odbędzie się 21 lipca 2019 w Bielczy.

W zawodach weźmie udział czołówka biegaczy z Polski. – Swój udział zapowiedzieli m.in. Jacek Brzeziński i Marcin Szumlański uczestnicy mistrzostw świata i mistrzostw Europy, Monika Piękoś – szefowa husarii Tarnów i wielu zawodników z polskiej czołówki.  Organizowany przez nas przy współpracy z wójtem Kwaśniakiem bieg będzie jedyny w swoim rodzaju. Biorąc pod uwagę jakość przeszkód i klasę zgłaszających się zawodników śmiało można powiedzieć, że takich zawodów jak te nie ma od Przemyśla do Krakowa – informuje Leszek Kępiński ze Stowarzyszenia Kępa Sport.

Na uczestników czeka wymagająca leśna trasa licząca około 5 km. Biegaczom przyjdzie zmierzyć się nie tylko z naturalnymi warunkami terenu, ale przede wszystkim ze specjalnie przygotowanymi profesjonalnymi przeszkodami, które w liczbie 20 sztuk pojawią się na trasie biegu. Dla dzieci przygotowany będzie na stadionie tor przeszkód, mający charakter aktywnej zabawy bez pomiaru czasu. Na każdego z uczestników czekają bogate pakiety startowe i atrakcyjne nagrody. Ponadto na mecie każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal za ukończenie biegu. Imprezie patronuje Wójt Gminy Borzęcin – Janusz Kwaśniak, który rozważa start w zawodach.

Zgłoszenia można dokonać przez Internet na stronie: www.kepasport.pl lub w dniu imprezy w biurze zawodów, które mieścić się będzie w miejscu STARTU /METY na stadionie sportowym Victoria Bielcza.

Celem organizowanej imprezy jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy sportu i rekreacji ruchowej zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz wyłonienie najsprawniejszego uczestnika zawodów.

Więcej informacji na temat przebiegu wydarzenia możemy przeczytać w regulaminie umieszczonym na stronie facebook https://www.facebook.com/kepasports/

Organizatorami zawodów są: Gmina Borzęcin, Stowarzyszenie Kępa Sport, LKS BURZYN oraz współorganizator Husaria Tarnów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o gminie?

Chcesz dowiedzieć się więcej o gminie?

Więcej informacji o gminie znajdziesz na stronie Gminy Borzęcin www.borzecin.pl.

Informacje o gminie są dostępne także na profilu Facebook Urzędu Gminy - Kliknij tutaj i przejdź na stronę Facebook Urzędu Gminy.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia strony prowadzonej przez gminę oraz do polubienia profilu Facebook gminy!


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here