Warto wiedzieć:

* w pierwszej rundzie SPR PWSZ Tarnów pokonał zespół SRS Czuwaj Przemyśl 31:34

* Czuwaj w poprzedniej kolejce wygrał z Ostrowcem Świętokrzyskim 31:28

* SRS zajmuje 1 miejsce w tabeli mając w dorobku 57 punktów. Najskuteczniejszymi zawodnikami gości są Tomasz Kulka (skrzydłowy, 154 bramki w 21 spotkaniach) oraz Mateusz Kroczek (skrzydłowy, 104 bramki w 21 spotkaniach).

Przebieg meczu:

To już tradycja, że mecze obydwu drużyn do końca trzymają w napięciu, dostarczając kibicom bezmiar emocji. Nie inaczej było i tym razem. Był to mecz o mistrzostwo- stawka niezwykle wysoka. Zwycięstwo w regulaminowym czasie premiowało gospodarzy. W pierwszej połowie był to bardzo wyrównany pojedynek. Żadna drużyna nie była w stanie zbudować większej przewagi. Po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 11:11. Druga połowa to lepsza gra gospodarzy. Tarnowscy szczypiorniści grali bardzo twardo w defensywie, znacząco utrudniając gościom kombinacyjną grę. Po przejęciach piłki w strefie obronnej wyprowadzali zabójcze kontry. Wypracowaną przewagę “dowieźli” do końcowej syreny.

Piłkarze ręczni z Tarnowa powtórzyli sukces sprzed roku. Znów okazali się bezkonkurencyjni w grupie C pierwszoligowych rozgrywek. Jak to zwykle podczas meczu z udziałem SRS Czuwaj Przemyśl emocji było pod dostatkiem! Kibice przybyli w sobotnie popołudnie na halę PWSZ stworzyli wspaniałą atmosferę. Tarnowski obiekt po raz kolejny okazał się dla rywali niezdobytą twierdzą.

Ekipa tarnowskich szczypiornistów awansowała do turnieju barażowego, który da promocję do Superligi. Przed rokiem nie udało się wywalczyć historycznego awansu. Mobilizacja jest więc podwójna, tarnowianie zrobią wszystko, by w kolejnym sezonie zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zdjęcia: Lidia Jaźwińska