Warto wiedzieć:

* Mecz Bocheński KS- Unia Tarnów to starcie dwóch niepokonanych drużyn w rundzie wiosennej. Bochnianie przeżywają obecnie renesans. W dotychczasowych 5 kolejkach zdobyli już tyle punktów co przez całą rundę jesienną.

* W tym stulecie oba zespoły mierzyły się ze sobą 13 razy. Jaskółki odniosły 8 zwycięstw.

* Ostatnie ligowe zwycięstwo Bocheński KS odniósł nad Unią 13 lat temu.

Jak padły bramki?

41′ Artur Biały zdobył “bramkę do szatni”. Otrzymał długą krosową piłkę zagraną z prawej strony boiska, świetnie opanował futbolówkę, znalazł się w polu karnym w sytuacji sam na sam z bramkarzem Bochni. Stuprocentowej okazji do zdobycia gola nie zmarnował.

56′ Piotr Drozdowicz ustalił wynik meczu, zdobywając bramkę na 0:2. Piłka znalazła go w polu karnym po zablokowanym uderzeniu z dystansu. Stojąc oko w oko z golkeeperem gospodarzy zamienił tę szansę na drugiego gola.

Sytuacja w tabeli i kolejne mecze:

ZKS Unia Tarnów ciągle zajmuje w tabeli pozycję wicelidera. Ma trzy punkty zgromadzone mniej niż Poprad Muszyna, ale należy wziąć pod uwagę, że Jaskółki rozegrały jeden mecz mniej. W przyszłym tygodniu tarnowianie będą odpoczywać od spotkań ligowych, gdyż akurat wypada ich mecz z Olimpią Pisarzowa, która wycofała się z rogrywek po rundzie jesiennej. Tak więc kolejny mecz Unii to będą derby Tarnowa z odwiecznym rywalem zza miedzy. Prawdziwa gratka dla kibiców, mecz który zwróci oczy całego miasta na B9! To już pierwszego maja o godzinie 16!

Zdjęcia: M. Nytko ZKS Unia Tarnów


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here