29 kwietnia zainaugurowano działalność szkolnego gabinetu stomatologicznego działającego przy Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie. To zasługa rządowego programu profilaktyki zdrowotnej, przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Dzięki ministerialnym środkom finansowym jeden z takich gabinetów został wyposażony w wysokiej jakości sprzęt niezbędny do świadczenia usług dentystycznych w Szkole Podstawowej w Zakliczynie. Do Szkoły Podstawowej w Zakliczynie uczęszcza przeszło 650 dzieci. Szkoła dysponuje również gabinetem pielęgniarskim.

Dziękuję samorządowi Zakliczyna za odwagę wystąpienia o te środki– powiedziała Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. – Problem próchnicy wśród dzieci jest znaczącym problemem. Już 12 czy 13 letnie dzieci mają usuwane stałe zęby. Profilaktyka zdrowotna musi wrócić do szkół i już wraca”.

Podziękowała Posłowi na Sejm RP Michałowi Wojtkiewiczowi, obecnemu na otwarciu gabinetu w Zakliczynie, za wspieranie  w parlamencie powrotu  profilaktyki zdrowotnej do szkół.

Ministerstwo Zdrowia na wyposażenie gabinetu i zakup wysokiej jakości sprzętu stomatologicznego w Szkole Podstawowej w Zakliczynie przekazało 48 tys. 617 zł. Wkład własny Gminy Zakliczyn na remont pomieszczeń wyniósł 42 tys. 630 zł.

Niegdyś gabinety stomatologiczne w szkołach były standardem, dziś to już niestety rzadkość. Dobrze, że polityka rządu idzie również w tym kierunku, aby opieka dentystyczna wracała do placówek szkolnych. Dziękuję Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko za to, że nasza gmina otrzymała pieniądze na uruchomienie pierwszego szkolnego gabinetu dentystycznego. To bardzo dobrze, że mamy z naszego regionu tak aktywnych i skutecznych ministrów i parlamentarzystów” –  twierdzi burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Zakliczyn to czwarta małopolska gmina, do której popłynęły ministerialne pieniądze na realizację tego projektu.

Inwestycje Kanały Regiony Tarnowski Zakliczyn

Bądź na bieżąco z materiałami! Dołącz do subskrypcji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here