29 kwietnia zainaugurowano działalność szkolnego gabinetu stomatologicznego działającego przy Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie. To zasługa rządowego programu profilaktyki zdrowotnej, przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Dzięki ministerialnym środkom finansowym jeden z takich gabinetów został wyposażony w wysokiej jakości sprzęt niezbędny do świadczenia usług dentystycznych w Szkole Podstawowej w Zakliczynie. Do Szkoły Podstawowej w Zakliczynie uczęszcza przeszło 650 dzieci. Szkoła dysponuje również gabinetem pielęgniarskim.

Dziękuję samorządowi Zakliczyna za odwagę wystąpienia o te środki– powiedziała Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. – Problem próchnicy wśród dzieci jest znaczącym problemem. Już 12 czy 13 letnie dzieci mają usuwane stałe zęby. Profilaktyka zdrowotna musi wrócić do szkół i już wraca”.

Podziękowała Posłowi na Sejm RP Michałowi Wojtkiewiczowi, obecnemu na otwarciu gabinetu w Zakliczynie, za wspieranie  w parlamencie powrotu  profilaktyki zdrowotnej do szkół.

Ministerstwo Zdrowia na wyposażenie gabinetu i zakup wysokiej jakości sprzętu stomatologicznego w Szkole Podstawowej w Zakliczynie przekazało 48 tys. 617 zł. Wkład własny Gminy Zakliczyn na remont pomieszczeń wyniósł 42 tys. 630 zł.

Niegdyś gabinety stomatologiczne w szkołach były standardem, dziś to już niestety rzadkość. Dobrze, że polityka rządu idzie również w tym kierunku, aby opieka dentystyczna wracała do placówek szkolnych. Dziękuję Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko za to, że nasza gmina otrzymała pieniądze na uruchomienie pierwszego szkolnego gabinetu dentystycznego. To bardzo dobrze, że mamy z naszego regionu tak aktywnych i skutecznych ministrów i parlamentarzystów” –  twierdzi burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Zakliczyn to czwarta małopolska gmina, do której popłynęły ministerialne pieniądze na realizację tego projektu.

Scheduled Inwestycje Kanały Regiony Tarnowski Zakliczyn


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here