Nowoczesny, wyposażony w siłownie z zapleczem kuchennym – tak jest nowy Klub Seniora w Smykowe (gmina Radgoszcz). Obiekt powstał dzięki modernizacji i adaptacji dawnego domu ludowego. Teraz służył będzie seniorom jako miejsce relaksu, zajęć plastycznych, muzycznych i ruchowych.

Ta inwestycja jest wyrazem troski, jaką samorząd otacza seniorów. Nasze społeczeństwo jest coraz starsze, dlatego tego typu obiekty są niezwykle istotne

zauważył ks. prałat Bogdan Kwiecień, proboszcz Luszowic, który poświęcił pomieszczenia klubowe.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego zadania. Wielu ludzi włożyło ogrom pracy w remont placówki. Wyrazy uznania i słowa podziękowania należą się mieszkańcom Smykowa, a szczególnie byłemu sołtysowi, panu Józefowi Babiarzowi za poniesiony trud i poświęcenie w budowę domu ludowego, który teraz został zaadaptowany na potrzeby klubu

– przypomniał Marek Lupa, wójt gminy Radgoszcz.

Uczestnicy uroczystości nie kryli zadowolenia z inwestycji.

“Wspaniały obiekt. Cieszymy się, że gmina pamięta o nas seniorach, że stworzono nam miejsce do spotkań. Możemy wyjść z domów, integrować się zamiast siedzieć w samotności w czterech ścianach” – podkreślali seniorzy ze Smykowa.

Na koniec zaproszono wszystkich na obiad i słodki poczęstunek. Nadszedł czas na zwiedzanie pomieszczeń i rozmowy towarzyskie. Projekt przewiduje 20 miejsc dla seniorów. Klub „Senior +” realizowany jest w ramach programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015 – 2020, Edycja 2018. Gmina otrzymała na ten cel dotację z budżetu Wojewody.

Zdjęcia: Agata i Łukasz Jaje

Scheduled Aktualności Dąbrowski Materiały foto Radgoszcz Regiony


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here