Pojawią się urządzenia siłowni plenerowej, tzw. ławka inteligentna (wifi, ładowarka usb). Będzie też rekultywacja boiska sportowego z piłkochwytami, chodnik pomiędzy szkołą a kaplicą a także ciąg pieszy od drogi powiatowej do kaplicy. To efekt podpisanej dziś w Urzędzie Gminy Pleśna umowy na “Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Rychwałdzie”.

Celem zadania jest zwiększenie oferty spędzania wolnego czasu i kształtowanie miejsc o szczególnym znaczeniu poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznych.

“To bardzo potrzebny projekt. Zyskają na nim mieszkańcy wsi, którzy będą mieli gdzie spędzać wolny czas. Myślę też, że miejscowość stanie się bardziej atrakcyjna i przyciągnie turystów” – zaznacza mieszkanka wsi Rychwałd.

Inwestycja warta 1 065 771,31 zł dofinansowana została ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Działanie „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” (operacje typu 7.4.1.2 „Kształtowanie przestrzeni publicznej”). Kwota dofinansowania wynosi 677 003,00 zł.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na połowę przyszłego roku.

Dodajmy, że projektem objęte są także dwie wsie: Świebodzin i Szczepanowice. Tam również odnowią centra miejscowości i wybudują siłownię zewnętrzną z placem wypoczynkowym.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here