Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie wyremontuje odcinek ulicy Krakowskiej między ulicami Przemysłową i Warsztatową.

Zdajemy sobie sprawę, że przejazd tą częścią ulicy Krakowskiej jest mało komfortowy, stąd decyzja o przeprowadzeniu prac – podkreśla Tomasz Mróz, kierownik działu remontów i inwestycji ZDiK.

Remont ma kosztować około czterech milionów złotych. ZDiK wnioskuje o dofinansowanie połowy tej kwoty.Ulica Krakowska na tym odcinku jest drogą powiatową, dlatego ZDiK wystąpił o dofinansowanie planowanych prac do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a termin ich rozpoczęcia jest uzależniony od decyzji w tej sprawie.

To istotne, bo zmniejszenie obciążenia miejskiego budżetu umożliwi realizację kolejnych inwestycji– mówi Tomasz Mróz.

Prace mają być prowadzone na odcinku o długości 440 metrów. Rozpoczną się na wysokości skrzyżowania Krakowskiej z ulicą Przemysłową, a zakończą na skrzyżowaniu z Warsztatową i Zakładową, w miejscu, w którym ma powstać rondo. Nawierzchnia jezdni na całej jej szerokości zostanie wymieniona na nową, wyremontowane zostaną też chodniki po obu stronach ulicy będą wyremontowane. W poniedziałek na ulicy Krakowskiej przy skrzyżowaniu z Przemysłową przeprowadzono także doraźną naprawę zniszczonej nawierzchni, aby poprawić warunki jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here