W dniu dzisiejszym pojawił się komunikat Wydziału Gier Tarnowskiego Okręgowego Związki Piłki Nożnej. Dotyczy on rozstrzygnięcia w sprawie tak zwanej “zadymy brzeskiej”, do której doszło 16 marca podczas meczu IV Ligi Małopolskiej gr. wschodniej Okocimski Brzesko- MKS Tarnovia Tarnów.  W treści oświadczenia czytamy:

“Mecz z dnia 16.03.2019 pomiędzy drużynami Okocimski Brzesko – MKS Tarnovia Tarnów wynik na boisku do 36 minuty 1:2. Wydział Gier TOZPN po analizie wszystkich materiałów dowodowych zadecydował o nałożeniu kary walkowera 3:0 V.O. na niekorzyść Okocimskiego Brzesko. Stosowne wyjaśnienia zostaną przesłane do klubów drogą pocztową.”

Przypomnijmy, że mecz Okocimski Brzesko- MKS Tarnovia Tarnów został przerwany decyzją sędziego i delegata w 36 minucie przy stanie 1:2 dla tarnowskiej drużyny. Stadion zamienił się w istne pole walki. Płonęły szaliki. Kibice wbiegli na murawę, by się skonfrontować. Na obiekcie zaczęło robić się bardzo nerwowo i niebezpiecznie. Do akcji wkroczyły służby porządkowe, policjanci użyli gazu łzawiącego i armatek wodnych.  Jeden z mundurowych został ranny. Zatrzymano pięć osób.

Wydział Dyscypliny TOZPN nałożył już kary dyscyplinarne na oba kluby na podstawie art 64. regulaminu dyscyplinarnego PZPN.  Okocimski Brzesko został ukarany grzywną w wysokości 800 zł oraz zakazem wyjazdów zorganizowanych grup kibiców do końca sezonu. Dwukrotnie mecze Okocimskiego na własnym stadionie mają być rozgrywane bez publiczności. MKS Tarnovia również nie uniknęła środka karnego w postaci zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibicowskich na mecze piłkarskie do końca sezonu.

Zdjęcia: 12zawodnik.pl