W 19. serii spotkań czwartej ligi małopolskiej doszło do starcia pomiędzy Lubaniem Maniowym a Unią Tarnów. W rundzie jesiennej na stadionie w Mościcach padł remis 2:2. Naszpikowana piłkarzami znającymi smak 3 ligi, Unia była zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Ekipa z Podhala nie wygrała jeszcze meczu tej wiosny. Niewiele wskazywało, by sytuacja ta w niedzielne popołudnie miała ulec zmianie. Faworyt nie zawiódł. Unia Tarnów, po bramce Kacpra Nytki wygrała z Maniowym 0:1.

Warto wiedzieć

* W XXI wieku Unia Tarnów mierzyła się trzynastokrotnie z Lubaniem Maniowym. Bilans tych spotkań jest druzgocący dla ekipy górali. Jaskółki aż jedenaście razy wygrywały, dwukrotnie padł remis i ani razu drużyna z Mościc nie schodziła z boiska pokonana.

* Unia Tarnów jest niepokonana w lidze od 06.10.2018 roku, kiedy to przegrała z Limanovią Limanowa.

* Lubań Maniowy niedawno konfrontował się z drugą tarnowską ekipą- MKS Tarnovią. Przegrał u siebie 0:3.

Jak padła bramka?

17′ Kacper Nytko zdobył jedyną jak się okazało bramkę w tym spotkaniu. Lewoskrzydłowy Unii precyzyjnym strzałem tuż przy słupku zapewnił Jaskółkom komplet punktów.

Ocena meczu: 4/10

Nie był to mecz porywający. Szybko strzelona bramka przez Unię ustawiła niejako to spotkanie. Jaskółki skoncentrowały się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki, od czasu do czasu wyprowadzając szybkie ataki. Lubań dość nieporadnie budował swoje akcje w ataku pozycyjnym. Brakowało dokładności, finezji, elementu zaskoczenia.

Sytuacja w tabeli

ZKS Unia Tarnów zbliżyła się na trzy oczka do prowadzącego w lidze Popradu Muszyna, ale Jaskółki mają jeden mecz rozegrany mniej. 11 kwietnia na własnym boisku, Unia podejmie Barciczankę Barcice. Z kolei Lubań Maniowy musi drżeć o swój los. Widmo spadku zaczyna zaglądać góralom w oczy. Trzynasta pozycja w tabeli obrazuje kryzys do niedawna czołowego zespołu w tej lidze. W perspektywie drużna z Podhala ma mecz wyjazdowy z Sandecją Nowy Sącz. Może być ciężko…

Scheduled Aktualności Kanały Miasto Tarnów Regiony Sport Tarnowski

Realizacja

Prowadzący (prezenter, reporter):
Operator:
Montaż:


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here