W 19. kolejce czwartej ligi małopolskiej, na stadionie piłkarskim w Bochni, zmierzyły się dwie drużyny: BKS Bochnia i MKS Tarnovia. Trudno było pokusić się o wskazanie faworyta tego spotkania, gdyż oba zespoły prezentują obecnie wysoki poziom sportowy. “Pasy” chciały wziąć rewanż na ekipie z Bochni za jesienną porażkę 2:3 przy Bandrowskiego.  Mecz dwóch sąsiadujących ze sobą drużyn w tabeli mógł się okazać kluczowy w kontekście walki o utrzymanie w lidze, ponieważ różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi ekipami są minimalne. To tylko dodaje pikanterii rywalizacji na czwartoligowych boiskach.

Jak padły bramki?

63′ Maciej Rogóż, golem dla Bocheńskiego KS otworzył wynik spotkania po zespołowej akcji swojej drużyny

66′ Piotr Nowak doprowadził do remisu, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany po faulu na Sławomirze Zubelu

Ocena meczu: 8/10

Obie jedenastki rozegrały bardzo wyrównany mecz. Wynik remisowy jak najbardziej odzwierciedla to, co działo się na boisku. W pierwszej połowie gracze obu drużyn skupiali się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. W drugiej części, kibice byli świadkami otwartej gry z obu stron zakończonych wieloma strzałami i pomysłowymi kontraatakami. Mecz prowadzony w dobrym tempie, mógł się podobać.

Ocena pracy sędziego: 10/10

Oby więcej takich sędziów! Pozwalał grać twardo, ale przepisowo. Nie faworyzował żadnej drużyny. Podejmował szybkie, konkretne, dobre decyzje. W odpowiedni sposób potrafił utemperować zachowania zawodników.

Sytuacja w tabeli

Bocheński KS pozostaje na 12 miejscu w klasyfikacji z 23 punktami na koncie. Z kolei Tarnovia zajmuje aktualnie 8 miejsce w tabeli. Oba zespoły dzieli raptem 3 punkty. Kolejny mecz bochnianie rozegrają na wyjeździe z Glinikiem Gorlice, a Tovia zapisze na swoim koncie 3 punkty po walkowerze w związku z wycofaniem się z rozgrywek po rundzie jesiennej Olimpii Pisarzowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here