“Czujemy się tu lepiej jak w domu”– mówią pacjenci Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku. Placówka, którą uruchomiono na I piętrze działa od ponad miesiąca. Obecnie przebywa w niej 15 mieszkańców powiatu, kolejne piętnaście osób już czeka na przyjęcie.

66-letnia Maria Paprocka do DDOM trafiła po operacji kręgosłupa. Mieszkanka Sterkowca po czterech tygodniach prowadzonej tu rehabilitacji czuje się zdecydowanie lepiej.

“To efekt ćwiczeń i zabiegów, a także bardzo dobrzej opieki medycznej. Żal będzie stąd odchodzić” – podkreśla kobieta.

W podobnym tonie wypowiadają się pozostali pacjenci brzeskiej placówki.

“Lepiej tego miejsca nie można było zorganizować” – przekonuje 76-letnia Maria Jeziorek z Jasienia.

Uczestnicy zajęć do DDOM  przyjeżdżają od poniedziałku do piątku po godzinie szóstej rano. Zajęcia kończą po godz. 15.

“Mamy tu zajęcia  fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne, później jest śniadanie i kolejna seria zabiegów. Prowadzimy też psychologiczne terapie grupowe i indywidualne,  jest obiad a także czas na wypoczynek” – wylicza Elżbieta Adamska, koordynatorka DDOM w Brzesku.

Z zajęć w DDOM mogą skorzystać osoby pow. 60 roku życia, posiadające sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Koniecznym warunkiem jest także przebyta hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu. Aby  zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać w szpitalu (p.369 III p.) Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30. Projekt „Utworzenie dziennego Domu Opieki Medycznej w SP ZOZ w Brzesku dla osób niesamodzielnych, w tym starszych z powiatu brzeskiego, szansą na poprawę jakości życia” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: powiatbrzeski.pl


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here