Warto wiedzieć:

* W ostatnim czasie dyspozycją imponuje Artur Biały- napastnik ZKS Unii Tarnów, który od czterech meczów wpisuje się na listę strzelców

* 0,56 bramki straconej na mecz to statystyka, którą mogą pochwalić się defensorzy “Jaskółek”

* Ostatni mecz obydwu zaprzyjaźnionych drużyn na stadionie w Tarnowie miał miejsce w sezonie 2009/2010. Wówczas goście z Gorlic odnieśli zwycięstwo 0:1

Kto strzelił gole?

60′ Artur Biały po godzinie gry wykorzystał dogodną sytuację i przedłużył serię meczów ze strzeloną bramką do pięciu

65′ Łukasz Popiela podwyższył rezultat, Tarnowianie poszli za ciosem. 

Gole zdobywał dokładnie ten sam duet, który rozstrzygnął ostatnie Derby Tarnowa

Bohater meczu: Artur Biały

Bez dwóch zdań napastnik ZKS Unii Tarnów znajduje się w życiowej formie. Stanowi zagrożenie dla każdej defensywy w 4 lidze. Podobnie było w meczu z Glinikiem Gorlice. Pomimo podwajanego krycia, potrafił się uwalniać spod opieki obrońców i oddawać strzały na bramkę rywali. Uderzenie z 60 minuty znalazło drogę do bramki.

Antybohater meczu: blok defensywny Glinika Gorlice

Błędy w kryciu, niedokładne wyprowadzanie piłki, nerwowość, złe wybory to wszystko cechowało grę obrońców drużyny gości w sobotnie przedpołudnie. Przy obu bramkach  postawa całego bloku defensywnego Glinika pozostawiała wiele do życzenia.

Sytuacja w tabeli i kolejne mecze

ZKS Unia Tarnów umocniła się na pozycji lidera. Druga w tabeli ekipa Popradu Muszyna ma już stratę 6 punktów, jednak jeden mecz rozegrany mniej. 11 maja o godz. 17 dojdzie do hitowego starcia pomiędzy Unią a trzecią w lidze Limanovią. To będzie mecz, który może przesądzić o końcowym triumfie w tej klasie rozgrywkowej.  Natomiast Glinik Gorlice plasuje się na 12. pozycji. W następnej kolejce zagra u siebie z Sandecją Nowy Sącz. Z utrzymaniem nie powinno być problemów, jednak ambicje kibiców w Gorlicach są znacznie większe. 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here