Warto wiedzieć:

* Mecz ZKS Unia Tarnów kontra Limanovia Limanowa to starcie najlepszego ataku z najlepszą obroną w lidze. Jaskółki tracą 0,54 bramki na mecz, a Limanovia 2,46 gola na spotkanie.

* Gospodarze od 13 spotkań nie znaleźli pogromcy. Mają duży apetyt na awans do 3 ligi.

* Limanovia w rundzie jesiennej pokonała u siebie Unię 3:2.

Kto strzelił gole?

41′ Dominik Wardzała znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Danielem Bombą. Zachował zimną krew i skierował pewnie futbolówkę do siatki, strzelając ważną z psychologicznego punktu widzenia bramkę w końcowych fragmentach pierwszej połowy.

65′ Mateusz Nowak minął obrońców Limanovii, którzy zupełnie zgubili krycie, stanął “oko w oko” z golkeeperem przyjezdnych i ze stoickim spokojem podwyższył prowadzenie Jaskółek.

Bohater meczu: Dominik Wardzała

Sobotnie popołudnie należało do niego. Wszystkie boiskowe wybory Dominika Wardzały okazały się słuszne. Sprawiał zagrożenie przy stałych fragmentach gry, każdy jego kontakt  z piłką był przemyślany, rozważnie zachowywał się, gdy trzeba było bronić. Swój znakomity występ okrasił bardzo ważną bramką.

Sytuacja w tabeli i kolejne mecze:

ZKS Unia umocniła się na pozyji lidera i pewnie zmierza po mistrzostwo tej ligii i po baraże o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Ma już 9 punktów przewagi nad Muszyną, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że piłkarze Popradu mają dwa mecze rozegrane mniej. Z walki o koronę “wypisała się” już raczej Limanovia, której strata do tarnowskich Jaskółek wynosi już 10 punktów. W następnej, 26. kolejce Unia podejmować będzie w meczu wyjazdowym Sandecję Nowy Sącz, a Limanovia zagra u siebie z Okocimskim Brzesko. 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here