Przed meczem:

* Po kilkunastu meczach bez porażki, ZKS Unia uległa w meczu wyjazdowym rezerwom Sandecji Nowy Sącz.

* GKS Drwinia w środę przegrała z inną tarnowską drużyną- MKS Tarnovią 2:3 w finale Pucharu Polski na szczeblu OZPN.

* Obydwa zespoły przystąpiły do meczu ze skrajnie różnymi ambicjami. Jaskółki walczą o mistrzostwo ligi, natomiast Drwinianie o utrzymanie się w 4 lidze.

Jak padły bramki?

43′ Artur Biały znów nie zawiódł. Napastnik Unii zdobył bramkę do szatni, wykorzystując dokładnie podanie w pole karne od swojego kolegi z drużyny. Golkeeper z Drwini nie miał nic do powiedzenia.

73′ Roman Stepankov znalazł się w odpowiednim miejscu w polu karnym Jaskółek, dobre dośrodkowanie w “szesnastkę” zamienił na bramkę. 

Sytuacja w tabeli i kolejne mecze:

ZKS Unia w dalszym ciągu jest liderem tabeli. Jaskółki mają przewagę 7 punktów nad Limanovią,  która nie wykorzystała potknięcia Tarnowian, jedynie remisując z Sandecją. Potwierdza się także opinia, że rundy wiosenne w wykonaniu zawodników z Muszyny w niczym nie przypominają rozgrywek jesiennych. Unia Tarnów już za tydzień w sobotę będzie miała okazję na przełamanie. Czeka ją wyjazd na mecz z Szaflarami- drużyną pogodzoną ze spadkiem. Komplikuje się sytuacja piłkarzy GKS-u Drwini. Mają raptem 28 punktów po 26. kolejkach. Znajdują się w  strefie spadkowej i mają 4 punkty straty do bezpiecznego miejsca w tabeli. Kolejny mecz Drwinianie zagrają u siebie z Sandecją Nowy Sącz. 

Zdjęcie: Grzegorz Golec, RDN Małopolska


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here