Do niecodziennego wydarzenie doszło w środę 8 maja 2019 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzowie. Na zaproszeniem członków Klubu Seniora w Zakrzowie zagościła z występem Grupa Kabaretowa „OTO MY” z zaprzyjaźnionego Klubu Seniora z Wierzchosławic. Na spotkanie z kabaretem przybyli tak najmłodsi jak i najstarsi. Wszystkich przybyłych gości i mieszkańców gorąco powitał gospodarz Józef Szczupak Prezes straży Wiesław Solak i Radny Gminny Marek Bachara.

Spektakl pt. „WIECZORNE BZYKANIE” przysporzył mieszkańcom nie lada radości i uśmiechu. Występ okraszony scenkami z życia. Owacje były na stojąco. Oczywiście nie zabrakło bisu. Po występie mieszkańcy mieli okazję usłyszeć szereg wierszy literackimi, fraszek i anegdot.

W ów dzień, notabene był dniem imienin Stanisławy i Stanisława. Zatem wśród uczestników na środek Sali poproszono Pana Stanisława Duliana, Panią Stanisławę Bachara, Panią Stanisławę Węgiel oraz Pana Stanisława Starzyka, którym ku ich radości odśpiewano sto lat i okraszono brawami ! Wspólna integracja przy przygotowanych pysznościach z harmonią i śpiewem w tle, do późnych godzin wieczornych, świadczyła o zasadności i potrzebie tego typu spotkań.

Przypomnijmy, zakrzowski klub działa od 05.09.2018r. Powstał z inicjatywy sołtysa Józefa Szczupaka, Radnego Gminy Wojnicz Marka Bachary, Prezesa OSP Zakrzów Wiesława Solaka oraz Pani Agaty Biernackiej Dyrektor MOPS w Wojniczu. W roku 2018 prowadzącym klub był Paweł Nowakowski, zakrzowski strażak i pedagog. Od 2019 roku klub prowadzi Pani Magdalena Kawa, która uatrakcyjnia każde spotkanie o nowe pomysły do realizacji. Od 2018 roku prężnie i aktywnie działający seniorzy nie zwalniają tempa, wręcz przeciwnie. Cykliczne spotkania są zawsze ciekawe i w miłej atmosferze. Na spotkaniach wykonują rękodzieła artystyczne, zajmują się wyrobami kulinarnymi, pomagają strażakom w drobnych pracach naprawczych i krawieckich, uczestniczą w kursach i szkoleniach m.in. z pierwszej pomocy itd. Spotkania seniorów to również wspólne wycieczki, wyjazdy na przedstawienia i spektakle, integracja przy grillu a także wspólne świętowanie imienin i urodzin. Klub jest otwarty na współpracę z organizacjami oraz zaprasza w swoje szeregi wszystkich chętnych seniorów, którzy chcą mile spędzać czas.

Źródło: OSP Zakrzów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here