Na ten dzień czekali całe swoje sportowe życie. Po rozegraniu najlepszego w karierze sezonu, piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów stanęli przed wielką szansą rozegrania dwumeczu, którego stawką był awans do PGNIG Superligi. Rywalem, który miał nie mniejszą ochotę na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej była drużyna Nielby Wągrowiec.

Przed tygodniem, w meczu w Wągrowcu, gospodarze wykorzystali atut własnej hali i odnieśli minimalne zwycięstwo 26:25. Wynik ten nie zamykał oczywiście tarnowianom możliwości wywalczenia awansu w rewanżowym pojedynku. Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów czuli po tym meczu niedosyt, sportową złość, jednak atmosfera w ekipie była cały czas bardzo dobra. Tarnowianie z nadzieją przystąpili do spotkania na własnej hali.

18 maja 2019 r. z pewnością zapisze się w annałach tarnowskiego sportu. Od kilku dni miasto, środowisko sportowe żyło tym wielkim wydarzeniem, które miało się rozegrać w sobotnie popołudnie na hali PWSZ. Gdy wybiła godzina meczu, tarnowscy szczypiorniści rzucili się do odrabiania minimalnej przecież straty z pierwszego meczu. Zagrali niemal bezbłędnie w każdym elemencie gry. Na uwagę zasługiwała agresywna gra w obronie, przejęcia piłki w defensywie, szybkie transfery do ataku, kontry kończone ze znakomitą skutecznością. Ostatnie minuty to finezyjna gra gospodarzy, którzy cieszyli efektownymi akcjami kibiców zgromadzonych na hali. Po raz kolejny okazało się, że dla piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów ich hala to prawdziwa twierdza, gdzie ciężko rozwinąć skrzydła rywalom. 

Wygrana 36:26 i awans do PGNIG Superligi stał się faktem! Brawa dla drużyny, gratulacje dla sztabu i całego klubu! Historia sportu tarnowskiego tworzy się na naszych oczach. 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here