Dwa kwadranse prezydenta (odc.5)

0
133

W dzisiejszym odcinku programu “Dwa kwadranse prezydenta” włodarz miasta Tarnowa odpowiada na następujące pytania zadane przez naszych Widzów:

  1. (Pani Jadwiga) Ta audycja z udziałem pana prezydenta przypada w prima aprilis. Czy ma pan poczucie humoru, czy utkwił panu w pamięci jakiś zrobiony panu primaaprilisowy żart?
  2. Czy jest możliwe w najbliższej przyszłości, przynajmniej dla mieszkańców miasta, udostępnienie basenu przy PWSZ lub powstanie nowego basenu?
  3. (Pan Marcin) Kiedy Straż Miejska zacznie karać właścicieli psów zanieczyszczających przestrzeń publiczną? Ten problem istnieje od lat i jeżeli jest to sprawa nie do rozwiązania to należy wprowadzić wysoki podatek od posiadania psa i za te pieniądze sprzątać.
  4. Chciałam zapytać, czy Pan Prezydent orientuje się, ile trwa uzyskanie pozwolenia na budowę w Tarnowie i jakie procedury są na tyle skomplikowane, że nie można tego załatwić np. w ciągu tygodnia. W dobie cyfrowej i skomputeryzowanej rzeczywistości, to chyba wystarczający czas na uporanie się z tematem?
  5. (Pani Justyna) Chciałabym się dowiedzieć się co z ustawa krajobrazową, która dotyczy zakazu umieszczania reklam. Niestety jak wisiały szpetne reklamy tak dalej wiszą. Są wszędzie, nieważne, że już dawno nieaktualne, niestety nikt nie poczuwa się do obowiązku aby je usunąć.
  6. (Pani Renata) Co konkretnie będzie w budowanym przy ul. Wałowej centrum multimedialnym? Czy zostanie przekazane którejś miejskiej instytucji kulturalnej? Czy już uporano się z problemami z wodą w piwnicach?
  7. (Pan Zbigniew) Media donosiły o końcu remontu kamienicy przy ul. Legionów, która ma być kolejną siedzibą urzędu. Czy jest potrzebne tyle obiektów dla urzędników?
  8. (Pan Kacper) Kiedy na ulicach Tarnowa możemy się spodziewać autobusów elektrycznych lub wodorowych?

Realizacja

Prowadzący (prezenter, reporter): Paulina Kuczera
Operator: Ernest Król
Montaż: Ernest Król

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here