Dwa kwadranse prezydenta (odc.7)

0
140
W dzisiejszym odcinku programu “Dwa kwadranse prezydenta” włodarz miasta Tarnowa odpowiada na następujące pytania zadane przez naszych Widzów:
  • (Pan Maciej) Czy jest możliwość remontu i poszerzenie ulicy Wyszyńskiego i wylaniu asfaltu na ulicy Chyszowskiej od skrzyżowania z ulicą Wyszyńskiego? Firma wykonująca remont ulicy Spokojnej zostawiła początek dwóch nowych pasów ulicy Wyszyńskiego od ronda przy ulicach Klikowskiej, Spokojnej i Wyszyńskiego.
  • Drugie pytanie jest związane poniekąd z pierwszym, ponieważ mówił Pan o utworzeniu Strefy Aktywności Gospodarczej „Czysta”, co razem ze strefą „Mechaniczne” po drugiej stronie dzielnicy Chyszów stworzyłyby bardzo dużo miejsc pracy i dzielnice stricte przemysłową. Ulica Wyszyńskiego łączy się z ulicą Czystą na Chyszowie wymaga poszerzenia i oświetlenia, w celu lepszego dojazdu do strefy „Czysta”.
  • Jak wygląda sprawa z dworcem autobusowym? Tarnów musi mieć taki dworzec. Czy jest szansa, aby krakowska spółka MDA kupiła nasz dotychczasowy dworzec? Tarnów jest większy od Nowego Sącza a MDA kupiło dworzec nowosądecki, może z tarnowskim też tak powinno być?
  • (Pan Dariusz Jurkowski) Kiedy powstanie trzeci zjazd autostradowy zlokalizowany w pobliżu ul. Niedomickiej? Zjazd, o którym mowa, nie tylko poprawiłby dostępność do istniejących już obszarów przemysłowych i skrócił dojazd do ważnych tarnowskich przedsiębiorstw, ale przyczyniłby się do aktywizacji ponad 600 hektarów terenu.
  • (Pan Oskar) Czy Pan Prezydent nie uważa, a być może i planuje, że powinno się ograniczyć ruch kołowy w związku z rekreacyjnym charakterem okolicy ulicy Piłsudskiego od ul. Romanowicza do Centrum Kantoria. Funkcja reakcyjna tego rejonu poprzez dopuszczenie zabudowy, która spowodowała znaczną intensyfikację ruchu (siłownia ) została całkowicie zniszczona. Uważamy, że ruch powinien być zachowany jedynie dla mieszkańców, osób niepełnosprawnych i komunikacji miejskiej. Natychmiast powinny zostać przeprowadzone czynności powodujące SKUTECZNE znaczne ograniczenie prędkości oraz wykonanie dodatkowego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Romanowicza. Obecna sytuacja stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa. Również czyniony przez samochody i motocykle hałas powoduje stres osób i bezsenność małych dzieci mieszkających przy tej ulicy. Czy plany strefy Kantoria, strefy ciszy i rekreacji są nadal aktualne? Obecna sytuacja całkowicie temu przeczy.

Realizacja

Prowadzący (prezenter, reporter): Paulina Kuczera
Operator: Ernest Król
Montaż: Ernest Król

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here