NAPATRZENIE – odwiedź wirtualną wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II

0
156

“Napatrzcie się na tamte miejsca i tamten czas. Napatrzcie się na klisze, które uwiecznił swoim aparatem Piotr Bernacki” – tarnowski artysta, fotografik. Mowa o wirtualnej wystawie pod nazwą NAPATRZENIE do udziału w której zaprasza Centrum Sztuki Mościce. Powstała ona z okazji setnych urodzin Jana Pawła II.
Piotr Bernacki – tarnowski artysta fotografik. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie.
Od 1978 członek Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pełnił w nim wiele funkcji, przez
kilka kadencji był jego prezesem. Był także w wiceprezesem Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych.
Fotografią zajmuje się od roku 1971. Uprawia fotografią kreacyjną i użytkową, fotografuje architekturę, pejzaż, akt i portret. Jest autorem dużej kolekcji fotografii tatrzańskiej.

Uczestniczył w ponad stu wystawach, zagranicznych i krajowych, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Turcji, Japonii, Francji, Czechosłowacji, byłym ZSRR, Nowej Zelandii, Węgrzech, Włoszech i Tajwanie.
Otrzymał ponad trzydzieści nagród i wyróżnień krajowych i zagranicznych. W 1990 roku Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej nadała mu tytuł Artiste FIAP (AFIAP).
Posiada także tytuł Artysta Fotograf PFSF, brązową i srebrną odznakę PFSF, “Medal 150-lecia Fotografii” oraz odznaczenia “Zasłużony Działacz Kultury” i “Zasłużony dla Województwa Tarnowskiego”.

Źródło: CSM
Fotoreportaż: Piotr Bernacki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here