Obrzezanie kobiet. Kwiat Pustyni nie ustaje w walce

0
363

Podczas pobytu ekipy redakcyjnej STARnowa w Wiedniu, na jednym z wernisażu realizowanego przez naszą telewizję spotkaliśmy się z Joanną Jasik – prezes fundacji “Kwiat Pustyni”, która powiedziała nam o przyjaźni z Waris Dirie, która walczy z Fundacją Pustynnych Kwiatów przeciwko okaleczaniu żeńskich narządów płciowych, potocznie obrzezaniu kobiet.

Waris Dirie- somalijska modelka światowej sławy. Brała udział w dziesiątkach kampanii reklamowych takich jak Chanel czy Levis. Można ją było podziwiać na wybiegach a jej twarz pojawiła się na okładkach najbardziej prestiżowych magazynów modowych. Przełom nastąpił w 1997 roku, kiedy Waris udzieliła wywiadu do Marie Claire, w którym wyznała, że została obrzezana, będąc dzieckiem. Tak rozpoczęła funkcję ambasadorki ONZ i walkę o zniesienie rytuału obrzezania kobiet.
Na podstawie swoich wspomnień opublikowała książkę Kwiat Pustyni, czyli Pustynny Kwiat w której opisuje swoją historię. Natomiast w 2009 świat mógł ujrzeć film w reżyserii Sherriego Hormann także o tytule Kwiat Pustyni.
Jak doszło do spotkania Joanny z Waris? Zobacz materiał.
Zdjęcia wykorzystane w filmie pochodzą ze strony:
https://www.desertflowerfoundation.org/pl/home.html?fbclid=IwAR2-IYtfMa03ozMKR0grsk9NdtzTyqlHxhJa1B0DJwQUSbtD1GuUL4XfhgQ

Realizacja

Prowadzący (prezenter, reporter): Sandra Sałahub
Operator: -
Montaż: Sandra Sałahub

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here