Przed nami sportowa niedziela w Radłowie

0
272
Dobra informacja dla wszystkich sympatyków biegania oraz Nordic Walking. W Brzeźnicy (gmina Radłów) odbędzie się I Ćwierćmaraton Przełajowy im. Edwarda Mleczki oraz I Marsz Nordic Walking im. Stanisława Domareckiego.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 10 października, w pięknej miejscowości Brzeźnica. Tereny leśne znane wielu sympatykom z grzybobrania, spacerów oraz przejażdżek rowerowych, zachęcają do aktywności biegowej oraz Nordic Walking.

Organizatorzy przygotowali dla Państwa piękne trasy, profesjonalny pomiar czasu oraz ciekawe pakiety startowe dla każdego zawodnika. Na najlepszych czekają puchary, które będą rozdawane w wielu kategoriach wiekowych.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w regulaminie.

Ćwierćmaraton został nazwany imieniem Edwarda Mleczki. Edward Mleczko jest Profesorem nauk o Kulturze Fizycznej, radłowianinem, byłym  wielokrotnym  Mistrzem Polski w biegach przełajowych, uczestnikiem Mistrzostw Europy. Od 1994 Profesor kieruje Katedrą Teorii i Metodyki Lekkiej Atletyki AWF w Krakowie, a od 2008 pełni funkcję prorektora do spraw nauki tej uczelni.

Marsz Norcin Walking został nazwany imieniem Stanisława Domareckiego – wybitnego działacza sportowego, wieloletniego prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu „START” w Radłowie. Pan Stanisław był również założycielem grupy Włóczykije, która funkcjonuje właśnie w miejscowości Brzeźnica.

Zachęcamy wszystkie osoby do zapisów.

Link (Timekeeper) przez który można dokonać rejestracji do biegu oraz marszu.

Źródło: gminaradlow.pl

Realizacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here