Tarnów: Kolizja na skrzyżowaniu ulic Szkotnik – Szujskiego

0
628

Tuż po godzinie 12 w samo południe na skrzyżowaniu ulic Szkotnik i Szujskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, wysłuchali relacji świadków oraz jego uczestników. Na tej podstawie ustalili, że 64-letni kierowca opla typu bus, nie zauważył czerwonego światła i jadąc w kierunku Mościc, wjechał na skrzyżowanie.
W tym czasie w kierunku ulicy Klikowskiej jechała na zielonym świetle 49-letnia mieszkanka Tarnowa wraz ze swoim synem. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał, a zniszczone zostały jedynie pojazdy.
Policjanci wskazali jako sprawcę kolizji kierowcę opla, który przyznał się do winy. Badanie alkomatem niestety wskazało, że prowadził swój samochód pod wpływem alkoholu z wynikiem ponad 0,2 promila. Mieszkaniec województwa opolskiego stracił prawo jazdy, a postępowanie będzie prowadził wydział prewencji tarnowskiej komendy. W tym dniu 12 godzin wcześniej miał jeszcze miejsce wypadek na ulicy Narutowicza w Tarnowie. Jak się później okazało nietrzeźwy, 20-letni pieszy wtargnął bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód osobowy, kierowany przez 53-letniego mieszkańca Tarnowa. Młody mężczyzna trafił do tarnowskiego szpitala, gdzie został przyjęty na oddział z obrażeniami głowy oraz nogi. W tej sprawie zostanie wszczęte postępowanie, które wskaże winnego tego wypadku.

Źródło: KMP w Tarnowie

SPROSTOWANIE: We wcześniejszej informacji z dn. 21 lutego br. nastąpiła pomyłka. Otóż sprawcą zdarzenia był kierowca Opla a nie jak podaliśmy – kierująca Toyota Yaris Verso.

Realizacja

Montaż: Paulina Kuczera

Jesteś świadkiem wydarzenia?
Masz ciekawy temat dla nas!
Skontaktuj się z nami!

Telefon: 533324412

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here