Tarnów: Roczne dziecko pod opieką pijanej matki

0
150

Miała trzy promile alkoholu i opiekowała się rocznym synkiem. Pod opieką miała także nastoletnią córkę znajomej. Mowa o 37- letniej tarnowiance, którą zatrzymali policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód. Kobieta odpowie za narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

37-letnia tarnowianka, zatrzymana przez policjantów z komisariatu Tarnów-Zachód „opiekowała się” swoim synkiem, mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pod jej pieczą znajdowała się również nastoletnia córka znajomej, powierzona czasowo do opieki.
Ledwie trzymającą się na nogach kobietę zastały służby medyczne wezwane do jej tarnowskiego mieszkania. Powodem interwencji karateki, było pogorszenie stanu zdrowia nastolatki. To właśnie wtedy wyszło na jaw, że mocno nietrzeźwa kobieta zajmuje się również swoim własnym, rocznym synkiem. O fakcie powiadomiono tarnowskich policjantów, którzy znaleźli maluszkowi bezpieczne schronienie, a o poważnym zaniedbaniu obowiązków rodzicielskich poinformowali sąd rodzinny.
Obecnie w komisariacie Policji Tarnów-zachód prowadzone jest postępowanie w sprawie.
Kobieta  wykazała się brakiem odpowiedzialności, co mogło skończyć się tragicznie.
Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może jej grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź na bieżąco z materiałami! Dołącz do subskrypcji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here